You are here

Eriluba Vertimec 018 EC piiratud ja kontrollitud kasutamiseks

Uudised
13.04.2020

Põllumajandusamet andis 13. aprillil 2020. a erandkorras välja loa taimekaitsevahendi Vertimec 018 EC (18 g/l abamektiin) kasutamiseks avamaa maasikal maasikalesta ja punase kedriklesta tõrjeks ning avamaa kurgil ja avamaa suvikõrvitsal punase kedriklesta tõrjeks 120 päeva jooksul. 

Olulised punktid eriloas.

  • Mesilaste ja teiste tolmeldajate kaitsmiseks on keelatud pritsida alal, kus on õitsvaid taimi, sh nii kultuur kui umbrohi
  • Vertimec 018 EC on erandkorras lubatud kasutada vaid Põllumajandusametit kasutada soovimisest teavitanud isikud (vt otsuse punkti 2)
  • Luba kehtib ajavahemikus 01.05.2020 - 28.08.2020.

Põllumajandusameti otsuse aluseks on tõsiasi, et täna on Eestis regitreeritud vaid üks piisava tõrjeefektiivsusega taimekaitsevahend kedriklesta tõrjeks avamaa kurgil ja suvikõrvitsal ning maasikalesta ja punase kedriklesta tõrjeks maasikal. Tooteid, mis tõrjuksid ka maasika kedriklesta valmikuid, Eestis registreeritud ei ole. Punase kedriklesta ja maasikalesta kahjustuse tõttu väheneb saak olulselt, sealjuures mõjutab kahjustus tuntavalt ka järgneva aasta saaki.

TUTVU PÕLLUMAJANDUSAMETI OTSUSEGa (pdf)