You are here

Käesolevaks hooajaks kehtestati erand Karate Zeon`i päevaseks pritsimiseks

Uudised
30.04.2019

Põllumajandusamet vaatas üle põllumajandustootjate esindajate taotletud täiendavad erandid insektitsiidide päevaseks pritsimiseks ning mitmete insektitsiidide, sh Karate Zeon`päevaseks kasutamiseks on antud sel hooajal erandluba.

Käesoleval hooajal on erandina võimalik päevasel ajal pritsida mitmeid toimeaineid, sh lambda-tsühalotriini sisaldavate toodetega. See tähendab, et taimekaitsevahendit Karate Zeon võib kasutada päevasel ajal juhul, kui mesilased ega teised tolmeldajad ei lendle. Jätkuvalt on päevasel ajal lubatud kasutada insektitsiidi Evure. Erandid nimetatud toodete kasutamisel kehtivad ajutiselt 2019. aasta hooajal. Pakendi märgistust enam ei muudeta. 

Päevasel ajal ei ole lubatud kasutada ja erand ei olnud võimalik toodetele, mis sisaldavad toimeaineid dimetoaat (Danadim 40 EC ja Perfekthion Top), alfa-tsüpermetriin (Fastac 50) või tsüpermetriin (Cyperkill 500 EC, Syper, Wizard 500 EC). Nende kasutamine on vastavalt Euroopa Toiduohutusameti hinnangule tolmeldajatele avalduva riski vähendamiseks ette nähtud varahommikusel või hilisõhtusel ajal.

Tasub meeles pidada, et mesilaste ja teiste tolmeldajate kaitsmiseks kehtib endiselt õitsvate taimede, sealhulgas õitsvate umbrohtude pritsimise keeld. See tähendab, et kui põllukultuur või umbrohi põllul õitseb, on keelatud mistahes taimekaitsevahendiga pritsida. Erandina võib õitsvaid taimi pritsida ainult siis, kui taimekaitsevahendi kasutusjuhendil on vastav märge ning sellisel juhul tuleb taimekaitsetöid läbi viia ajavahemikus 22.00-05.00.

Putukatõrjevahendite infolehtede kasutustingimuste täpsustamisest võib lähemalt lugeda siit.

Allikas: Põllumajandusamet