You are here

Maisi herbitsiid Elumis 105 OD

Uudised
01.06.2020

Elumis 105 OD näol on tegemist segulahendusega, miles kaks erineva toimeainete klassi toimeainet ning mille kasutamine on tehtud kasvatajale võimalikult lihtsaks ja mugavaks. Toome siinjuures välja mõned toote põhilised eelised:

1. Lai tõrjespekter
Elumis 105 OD mõjub probleemsetele umbrohtudele maisis nagu puju, maltsad, kesalill, põldkannike, kõrvik, orashein, konnatatar, kirburohud, linnurohi jne.

2. Lai kasutusaken
Herbtsiidi saab kasutada küllalt pika perioodi jooksul, kui maisil 2-8 lehte (BBCH 12-18). Optimaalne aeg kasutamiseks on maisi 5-6. lehe faasis, siis saab pritsimise ühildada leheväetamisega. Enne toodete kokkusegamist uurige eelnevalt kindlasti, kas ka kasutatavat leheväetist on lubatud paagisegus kasutada. 

3. Toime nii lehtede kui mullakaudne
Elumis 105 OD imendub läbi taime lehtede, varte ja juurte – suur osa turul olevatest maisi herbitsiididest imendub ainult läbi lehtede. 

4. Kiire ja pikaajaline toime
2 tundi peale pritsimist umbrohtude kasv peatub, paari päevaga on näha taimede värvimuutust ka visuaalselt ning preparaadi lõplik toime saabub 2 nädalaga.
Olulise eelisena on tootel pikaajaline mullakaudne toime – umbrohtude tärkamine on pärsitud 2-4 nädalat!

5. Erineva toimeainete grupi toimeained
Elumis 105 OD sisaldab kahte erineva toimeainete grupi toimeainet. Umbrohtude resistentsuse uurimisel on leitud sageli resistentsust sulfuroonide suhtes. Selle peamiseks põhjuseks on asjaolu, et sulfuroonherbisiide kasutatakse laialt erinevatel kultuuridel ning suhteliselt soodsa hinna tõttu on need üsna populaarsed.Tihti ei jälgi ega märka põllumajandustootjad, et nad ühel ja samal põllul aastast aastasse sulfuroone kasutavad ja sellega resistentsete umbrohtude teket soodustavad. Kuna Elumis 105 OD sisaldab lisaks nikosulfuroonile ka mesotriooni, on see lahendus resistentsete umbrohtude puhul.

6. OD  formulatsioon (õlidispersioon)
Toote formulatsioon on õlidispersioon, mis tagab parema katvuse ning toimeainete parema imendumis taime. Ebasoodsates tingimustes on kultuurtaimed tänu OD formulatsioonile paremini kaitstud. Kuna õlidispersiooni puhul on piisad raskemad, on ka tuuletriivi risk pristimisel väiksem - nii säästate keskkonda ja preparaat jõuab paremini sihtmärgini. Eelisena ei ole segamisel teiste preparaatidega vaja lisada kleepainet.

Elumis 105 OD on registreeriud kasutamiseks kulunormiga 1,0-1,5 l/ha. Probleemsete umbrohtude olemasolul (konnatatar, orashein jne) soovitame kasutada normiga 1,5 l/ha maisi 5-6. lehe faasis. Preparaat oli 2016. aastal katses Põlvamaal, kokkuvõtet koos pildimaterjaliga katsest saab lugeda meie rubriigist "Põld pildis".