Seemnete puhtimine ja selle tähtsus

Uudised

Seemnete puhtimine on kõige soodsam ja taimede varajases arengufaasis ka kõige tõhusam viis taimede kaitseks. Meeles tuleks pidada, et osade haiguste, näiteks lend- ning kõvanõgede vastu puudub kasvuaegne tõrje, mistõttu on puhtimine ainus viis nende taimehaiguste levikut oma põllul vältida. Kindlasti soovitame seemneid puhtida, kui plaanite uuel hooajal külvata enda paljundatud seemet. Kuna paljud haigused levivad lisaks seemnetele ka mulla ja taimejäänuste kaudu, on puhtimine eriti oluline taimehaiguste tõrjevõte otsekülvisüsteemis ning minimeeritud mullaharimises.

Maksimaalse kaitse haiguste vastu taime varajases arengufaasis annavad Vibrance puhtimisvahendid ning Celest Trio 060 FS, need on kogu Baltikumis ka ühed tõhusamad puhtimisvahendid. Syngenta  puhtimisvahendid ei pärsi taimede kasvu ega arengut, vaid vastupidi - kaitstes taimi varase haigustesse nakatumise eest, soodustavad need kiiremat tärkamist, jõudsamat juurestiku arengut ning elujõulisemaid taimi. Vibrance tooted - veelgi enam - stimuleerivad tugeva juurestiku arengut ehk on biostimuleeriva mõjuga. Nii omastavad taimed sügisel vett ja ja toitaineid paremini, fotosünteesivad paremini, talvituvad paremini ja see annab tulemuseks suurema ja stabiilsema saagi.

Puhtimisvahendi kaitsev toime tähendab kasvuhooajal sageli vähenenud pritsimiskordi fungitsiidiga ehk kokkuvõttes majanduslikku kokkuhoidu ja keskkonna säästmist. Kaitstes taimi juba varases kasvufaasis, lood aluse hea saagi saamiseks.

Kui eesmärgiks on korralik saak, puhi oma seemneid kindlasti!

Küsi Syngenta tooteid meie edasimüüjatelt.