Corn

MAIS

Syngenta hübriidmaisisordid, mis aretatud kasvatamiseks jahedamas kliimas.

                
Ligi 60% maailmas kasvatatavast maisist toodetakse silo, silomaisi tähtsus on tõusnud nii maailmas kui ka Eestis. Maailma mastaabis on mais kultuurina Syngenta seemnearetuses esimesel kohal. Eestis müüdavad Syngenta maisisordid on hübriidid, mille kasvuajad jäävad vahemikku 180-220 päeva - selline kasvuaeg tagab meie tingimustes piisava lehemassi moodustumise. Taimedele moodustub enamasti 1-2 tõlvikut taime kohta, (rohkemate tõlvikute puhul jääb nendes sisalduv energia madalaks). Sortide eripäraks on tõlvikute kaetus kattelehtedega enamasti kuni tõlviku tipuni, mistõttu haigustekitajate ja putukate sissepääs tõlvikusse on raskendatud. Lisaks hea söödaväärtusega silo saamisele on sortide valikul lähtutud nende kõrgest stressitaluvusest ning kiirest kevadisest algarengust.
            

SY Karthoun

Suure kuivainesisaldusega silomaisi sort, mida iselomustab kiire varajane

SY Skandik

Suure kuivainesisaldusega silomaisi sort, mis talub hästi jahedaid muldasid. Sorti

SY Nordicstar

Spetsiaalselt põhjamaade piirkonda aretatud saagikas silomais.

SY Invictus

Sobib külvamiseks kevadel aeglasemalt soojenevatele muldadele

SY Actual

Sobib külvamiseks aeglasemalt soojenevatele muldadele

SY Silverbull

Sobib külvamiseks aeglasemalt soojenevatele muldadele

SYNGENTA MAISI TOOTMISKATSE PÕLVAMAAL

2016. aastal rajasime Põlva Agro põllule maisi tootmiskatse. Katses olid Syngenta maisisordid SY Nordicstar, SY Feeditop ja Drim. Koostöös Kuusiku katsekeskusega katsetasime ka maisi herbitsiidi, mida mujal tuntakse nimega Elumis.

MAISI TOOTMISKATSE VOORE FARMIS

2014. aastal oli Lääne-Virumaal Voore Farmi rajatud maisi tootmiskatse põld, kus katses 6 erinevat Syngenta silomaisi sorti. Aasta oli silomaisi kasvatamiseks igati soodne, seda näitasid ka tulemused. Katses olid NK Ravello, Drim, NK Jasmic, SY Comandor, SY Werena ja Exapic.