Quench

ÕLLEODER

Peaaegu 40-aastase aretuskogemusega Syngenta on üks juhtivaid õlleodra tootjaid Euroopas.

Syngenta õlleodra sordid on aretatud eesmärgiga saavutada õlleodrale iseloomulikud omadused: suured terad, terade ühtlane mass, madal proteiinisisaldus ja suur saagikus. Meie õlleodra sordid on rahvusvaheliselt tunnustatud, eelistatud mitmete õlletootjate poolt kokkuostul ning levinud Skandinaaviamaades, Inglismaal, Saksamaal jne. Tänu IBD (The Institute of Brewing and Distilling) heakskiidule on Syngenta õlleodra sortidest saadavat saaki lihtne eksportida, mis annab kasvatajatele lisaks kindlustunnet saagi realiseerimisvõimaluste osas.

Eestis on tuntud sordid Quench, Propino, Laureate ja Sanette. Õlleodra kasvatamisel soovitame järgida spetsiaalset kasvatustehnoloogiat, eriti oluline on väetamise aeg ja antav lämmastiku (N) kogus, samuti õige hoiustamine, et säiliks õlle valmistamiseks vajalik kvaliteet. Vajalikud soovitused saad seemnemüüjalt ja seemnesordi tootelehelt.

Malting barley

SY Tyngsten

Kõrge saagikusega sort nii töödeldud ja töötlemata tingimustes.

Laureate

AHDB 2015. aasta suviodra soovitusliku listi kõige saagikam sort.

SY Solar

Kõrge saagikus, stabiilne ja tugev kõrs.

KUIDAS KASVAS ÕLLEODER QUENCH TARTUMAAL?

 
2015. aastal rajasime Tartumaa põllmehe Kaino Lopiga koostöös õlleodra tootmispõllu, kus võrdlesime sorte Quench versus KWS Irina ning kasutasime vljelusprogrammis meie tooteid. Kuidas katse õnnestus, mida kasutati ja millised olid saagitulemused, saad lugeda kokkuvõtlikest ülevaadetest.