Megafol banner final EE
Optimaalne taimekaitse ei seisne ainult otseses  taimehaiguste ja kahjurite vastu võitlemises – järjest enam pööratakse tähelepanu taime enda vastupanuvõime kaudsele tugevdamisele valitud taimeekstraktide abil, eriti äärmuslike ilmastikutingimuste vastu. 


Megafol on toode nö. taimelt taimele. See on oluline, sest taimsed ekstraktid on kultuurtaimede poolt tunduvalt paremini omastatavad. Megafol aktiveerib taime enda kaitsemehhanismid. Toode on tehtud vetikatest, mis teadupärast peavad ellu jääma väga suurte temperatuurikõikumiste juures, taluma kuivalejäämist ja UV-kiirgust, külma jne. See kõik annab väga erilise toime. Taimse päritoluga L-aminohapete toime on alati kõige tõhusam - tõsiasi, mida võiks jälgida, kui sobivat toodet valite. 

Olles olnud teistes riikides, näiteks Poolas, kasutuses üle 20. aasta, on see ennast väga hästi tõestanud. Toote soodne hind annab tervemate taimede ja stabiilsema saagi näol palju tagasi, seda eriti just ebasoodsates, stressi tekitavates tingimustes. Eesti tingimustes on selle heaks näiteks kevadine fosfori omastamine - kui kevadine jahedus pärsib fosfori liikumist taimedes, siis Megafol parandab olukorda tunduvalt. Segus kloroosi põhjustavate toodetega vähendab Megafol kloroosi tekkimist kultuurtaimel. 

 

Tooteprofiil

__________

KoostisÜldlämmastik (N) 3,0% (36,6 g/l)
Orgaaniline lämmastik (N) 1,0% (12,2 g/l)
Ureiinlämmastik (N) 2,0% (24,4 g/l)
Vees lahustuv kaaliumoksiid (K2O)  8,0% (97,6 g/l)
Bioloogilist päritolu orgaaniline süsinik (C) 9,0% (109,8 g/l)
FormulatsioonSuspensioon, pH 6,5
KultuuridTeraviljad, mais, raps, kartul, liblikõielised, köögiviljad kasvuhoones ja avamaal, viljapuud, viinamari, dekoratiivtaimed.
Kulunorm1,0 - 2,0 l/ha
KasutusviisLehtede pritsimine
Pakend2 x 10 l
Megafol package

Tugevad omadused

__________

Megafol icon
 Karastab taime 
usaldusväärselt külma vastu
Megafol icon
 Tagab stabiilse saagi 
abiootilise stressi tingimustes
Megafol icon
On lihtne ja paindlik
kasutada
Megafol katse 1


Syngenta katsekeskuses Saksamaal, Herrnwindenis, langes temperatuur 2022. aasta novembri alguses pärast väga sooja sügist drastiliselt. Nisu töödeldi 2,0 l/ha Megafoliga paagisegus herbitsiidiga, kasvufaasis BBCH 10/11, ideaalsel ajal ehk vahetult enne stressitingimusi. Megafol® tagab indutseeritud stressikaitse ja parema külmataluvuse, mis toob kaasa kõrgema saagi.


Allikas: Syngenta täppiskatse, saak 2023; Asukoht: Herrnwinden, saksamaa; Talinisu.

 

MEGAFOL® aitab vähendada abiootilist stressi taimes

Sun icon 35x35 px

   
Kuumastress


  • Kui taimed kogevad kuumastressi, hakkavad nad valkude sünteesi pärssima. See põhjustab valkude lagunemist ja membraani terviklikkuse kaotamist.
  • Ellujäämiseks sünteesib taim kuumašokivalke (HSP), mis fotosünteesi suurendavad ja membraani stabiilsuse taastavad.
  • MEGAFOL® stimuleerib geeni, mis on seotud taimede reageerimisega kuumastressile, töötama 5 korda rohkem võrreldes taimedega, millel MEGAFOLi ei ole kasutatud.

       

Snowflake icon 35x35px


Külmastress


  • Taimede ellujäämiseks külma ilmaga või külmakraadides on rakumembraani terviklikkuse kaitsmine ja selle stabiilseks muutmine kriitilise tähtsusega 
  • Seda olulist ülesannet täidab külmas kaltsiumi siduv geen
  • MEGAFOL stimuleerib antud geeni töötama 8 korda rohkem võrreldes taimedega, millel MEGAFOLi ei ole kasutatud.
Megafol graphic scheme 1

MEGAFOL® aitab parandada väetiste ja taimetoitainete omastatavust

Aminohapped glütsiin ja glutamiinhape on valgukandjad, mis mõjutavad rakumembraani läbilaskvust ning aitavad transportida molekule ja mikroelemente kogu taimes. MEGAFOLl®-i saab kasutada koos fungitsiidide, herbitsiidide, insektitsiidide ja väetistega, et tagada parem toitainete omastamine ja kiiremad tulemused. See sisaldab ka vitamiine, valke, betaiini ja biomolekule, mis aitavad taimedel abiootilisest stressist üle saada ja toetavad nende kasvu.

Kasutamine

__________

Megafol German trials


‣ Puu- ja köögiviljad, tööstuslikud kultuurid, raps, teravili ja ilutaimed avamaal: 2 - 3 l/ha;
‣ Puu- ja köögiviljad, dekoratiivtaimed katmikalal: 150 - 250 ml/100 l. 
Pritsida 24 tundi enne taimestressi (külm, kuumus) ja 24 tundi pärast stressi.
Teraviljades võib kasutada segus herbitsiidide, fungitsiidide, insektitsiidide, kasvuregulaatoritega. Segus herbitsiididega kulunorm 1,0 l/ha.
‣ Võib segada väetistega, välja arvatud palju vaske sisaldavad tooted.
Võimalik pritsida kogu kasvuperioodi jooksul, intervalliga 10-15 päeva.
Madalaim kasutustemperatuur +5°C, kõrgeim +25°.