Peedi-rohuhüpik

CHAECO

Chaetocnema concinna Marsh.

Peedi-rohuhüpik (Chaetocnema concinna)

VÄLIMUS

Metalne, tume, rohelise või pruuni varjundiga, 2–2,5 mm pikk. Täiskasvanud vormid talvituvad allapanus, kõnnumaal jne. Toituvad kevadest alates peedilehtedest ja muudest taimedest, kõige aktiivsemad on nad keskpäeval. Emane muneb lehtedele või pinnasesse ning tema viljakus on mitusada muna. Juulis ilmuvad uue põlvkonna mardikad. Vegetatsioonihooajal esineb üks põlvkond.

OHTLIKKUS

Kevadel on ohus tärkavad peeditaimed. Suure peedi-rohuhüpikute populatsiooni korral võib mardikate toitumise tõttu tekkida suuri kahjustusi. Noored taimed surevad ja vanemad taimed kaotavad suure lehepinna ja arenevad halvasti, andes väiksemat saaki. Kahjustused saavad alguse põlluservast ja edenevad sügavamale. Kahjurit soosib soe ja kuiv ilm.

VÄLTIMINE JA TÕRJE

Rakendada suhkrupeedi integreeritud taimekaitse põhimõtteid. Külvata peet võimalikult varakult, et vältida rohuhüpikute rünnakuid idulehtede staadiumis. Kui seemet pole töödeldud insektitsiididega, siis tuleb arvukate hüppavate ja sädelevate mardikate märkamise korral taimi viivitamatult insektitsiidiga töödelda.