Vibrance® Pro ja Vibrance® Star – kolme toimeaine kombinatsioon

 

Vibrance® Pro ja Vibrance® Star – kolme toimeaine kombinatsioon

 Sedaksaan
FRAC grupp C2, kood 7
Fludioksoniil
FRAC grupp E2, kood 12
Tritikonasool
FRAC grupp G1, kood 3
  Uue põlvkonna toimeaine, mis on loodud spetsiaalselt seemnete kaitsmiseks taimehaiguste eest.
 Unikaalne lisaomadus - juurte kasvu soodustav mõju.
 Kuulub SDHI toimeainete gruppi.
 
 Paljude aastatega ennast tõestanud puhtimisvahendite standardlahendus.
 Väga tugev lahendus lumiseene ning teiste juurehaiguste vastu.
 triasoolide gruppi kuuluv süsteemne fungitsiid 

Taime kogu juurestiku pikaajaline kaitse tagab tugevamad ja tervemad juured, mistõttu omastab taim paremini vett ja toitaineid ning võrsub paremini. Selle tulemuseks on tervemad taimed, mis annavad ühtlaselt kõrge saagi.

Juurestiku struktuur ja juurte arv mõjutavad tugevalt taimede suurust ja elujõulisust ning nende võimet kohaneda erinevate mulla- ja keskkonnatingimustega.

On tõestatud, et Vibrance® Pro ja Vibrance® Star mõjutavad taimede füsioloogiat biostimuleerivalt, suurendades taimede fotosünteesi aktiivsust põuastressi ajal ning aidates võrsetel ellu jääda.

Ühtlane ja korralik laialijaotumine juurte piirkonnas

Laialijaotumine sõltub sageli mullastiku tüübist ja niiskusest.

Vibrance® Pro ja Vibrance® Star jaotuvad ühtlaselt laiali nii rasketel kui kergetel muldadel, tagades tõhusa juurte kaitse. Taime varases, kriitilise tähtsusega kasvufaasis ei leostu toimeained sügavamatesse pinnakihtidesse, mis on väga oluline eelis.


 

Vibrance® Pro - toimeainete kombinatsioon, mis ei pärsi taimede tärkamist

Taimede elujõulisuse hindamine
 

Mis on risoktonioos?

Risoktonioos teeb Eestis igal aastal teraviljades kahju. On oluline teada, et haigust tekitavad patogeenid levivad pinnase kaudu ning taimejäänustega. Mõlemat tüüpi risoktonioos võib nakatada taimi juurte kaudu. Nii näiteks on R. cerealis võimeline taimi nakatama mistahes arengufaasis, mistõttu on väga oluline taimi esmase nakatumise eest kaitsta. Kasutades Vibrance® puhtimisvahendeid, saab selle probleemi lahendada.

 

Stabiilselt kõrge saagi alus

Vibrance®  kaitseb taimede juuri. Tugevate, tervete juurtega taim on tervem ning omastab paremini vett ja toitaineid. Vibrance® Pro ja Vibrance® Star kasutamine soodustab tervete võrsete moodustumist ning ühtlase ja kõrge saagi moodustumist.


Registreeritud kasutamiseks kõikide teraviljaseemnete puhtimiseks

Kaer        
Talitritikale        
Rukis        
Oder       
Nisu        
Efektiivsus
+ + +  = 
suurepärane
LumiseenKõrreliste
harilik juuremädanik
Kõrreliste helelaiksusKõvanõgi*Lendnõgi**RisoktonioosOdra-triiptõbiRukki-kõrrenõgi
Vibrance® Pro⬤ ⬤ ⬤⬤ ⬤ ⬤⬤ ⬤ ⬤⬤ ⬤ ⬤⬤ ⬤ ⬤⬤ ⬤ ⬤⬤ ⬤ ⬤⬤ ⬤ ⬤


            * Liigispetsiifiline kõvanõgi ** liigispetsiifiline lendnõgi                 
     

Talvitumishaigused, mis Eesti tingimustes kindlasti tähelepanu vajavad
 

Lumiseen
 
Risoktonioos, tõusmepõletik
Lumiseen
Monographella nivalis sün. Microdochium nivale
 Risoktonioos (tõusmepõletik)
Rhizoctonia solani, Rhizoctonia cerealis

Lumiseen on Eestis väga levinud taliviljade haigus ning on hästi teada, et tugeval nakatumisel võivad kõik kultuurtaimed hävida. Suurimat majanduslikku kahju põhjustab nisu ja heintamede kasvatamisel. Haiguspilt on eriti hästi näha kevadel, kohe peale lume sulamist. Taimed on kaetud valge või roosaka seeneniidistikuga, mis meenutab ämblikkuvõrku. Patogeen nakatab esmalt vanemaid lehti ja liigub edasi noorematele. Haigust näeb põllul sageli laikudena. Soodsate kevadiste kasvutingimuste korral on taimed võimelised taastuma, kui pole veel täielikult hukkunud.

Püsiva talvise lumikattega piirkondades on seen mullas peaaegu alati olemas, suutes lume all edasi areneda. Kõige agressiivsem on lumiseene tekitaja madalatel temperatuuridel - mõni kraad üle külmumispiiri. Nakatumist soodustab paks lumekiht ning varajane lumikatte mahasadamine enne, kui maapind jõuab külmuda. Kasvuhooajal võib lumiseen nakatada ka viljapäid, põhjustades valgepähiksust.

Eestis tuleb arvestada, et lumiseene vastu peab taliteravilju kaitsma. Mitmetes piirkondades on leitud fungitsiidi suhtes reisistentseid patogeene, seega kasutage taliteraviljade seemnete puhtimiseks mitme toimeainega puhtimisvahendeid, milleks Vibrance® tooted ideaalselt sobib. Kindlasti tuleb kinni pidada viljavaheldusest, mitte teha liiga varaseid talinisu külve ja sügisel lämmastikuga mitte liialdada.

 

Rhizoctonia cerealis on seen, mis põhjustab teraviljadel
tõusmepõletikku. Haigustekitaja pöörab stressitingimused (öökülm, madalad temperatuurid) enda kasuks, rünnates stressist nõrgestatud taimi. Avaldub rohkem külmatundlike sortide ja varaste külvide korral, olles potentsiaalseks probleemiks Euroopa külmemates piirkondades, st ka Eestis.

Rhizoctonia perekonna seened nakatavad paljusid erinevaid kultuure. Säilivad mütseeli või sklerootsiumitena taimejäänustel või sklerootsiumitena mullas. Taimejäänused põllul ning nakatunud seemned on esmaseks taimede nakatumise allikaks, seetõttu peaksid tähelepanelikumad olema otsekülvitehnoloogia rakendajad. Taimed võivad nakatuda kõikides kasvustaadiumites, kuid nähtavad haigustunnused ilmnevad harilikult idulehe faasis. Seen kasvab kõrre koesse, moodustades nii kõrde kui kõrre ja alumiste lehede vahelisele alale sklerootsiume. Varast nakatumist soodustab varane tihe külv, külm ilm, liigniiske pinnas. Hilisem nakatumine toimub jaheda, kuiva ilmaga

Efektiivse tõrje tagavad Vibrance® puhtimisvahendid. Abiks on ka korralik viljavaheldus ning nisu hilisem külv, samuti vastupidavamate sortide kasvatamine. On täheldatud, et seal, kus tehakse aktiivset silmlaiksuse tõrjet, suureneb nakatumine tõusmepõletikku.

Vibrance Duo

Kontaktse, süsteemse ja profülaktilise toimega puhtimisvahend seemnetega ja mullas...

Vibrance Pro

Kontaktse ja süsteemse toimega puhtimisvahend seemnetega ja mullas levivate...

Vibrance Star

Kontaktse ja süsteemse toimega puhtimisvahend seemnetega ja mullas levivate...