You are here


Miks kasutada fungitsiidi Amistar Gold?

 
Tugev
kombinatsioon
Lai
toimespekter
Suurem
õlisisaldus
Rohendav
toime
Suurem
tasuvus
Hea
segupartner
Amistar Gold sisaldab kahte erinevasse keemilisse klassi kuuluvat toimeainet difenokonasool ja asoküstrobiin.
Registreeritud eelkõige valgemädaniku tõrjeks, kuid tõrjub ühtlasi ka kuivlaikust, hahkhallitust, fomoosi ja tsülindrosporioos.Katsete põhjal tõstab asoksüstrobiin rapsiseemnete õlisisaldust keskmiselt 3,2%.Rohendav toime, mis pikendab terade täitumisperioodi ja tõstab taimede vastupidavust põuale, suurendades seeläbi saaki.Tänu rohendavale mõjule ja suuremale õlisisaldusele on Amistar Goldi kasutamisel saak suurem ka haigustevaestel aastatel.Sobib hästi paagisegusse õitsemisaegsete insektitsiidide ja leheväetistega.

Rohendav toime, suurem õlisisaldus, kindel toime

AMISTAR GOLD`is sisalduv strobiluriin on loodusliku toimeaine sünteetiline analoog, millel on otsene saaki ja seemnete õlisisaldust suurendav mõju.

Saagi kujunemisel on kõige tähtsamad fotosünteesi protsessid pärast kultuuri õitsemist. Õitsemisjärgne intensiivne fotosüntees pikendab seemnete täitumisperioodi, mis tagab suurema saagi. On tõestatud, et varres ning kõtrades toimub fotosüntees märksa aeglasemalt kui taime lehtedes. Seetõttu saab taim saagi loomisel kõige enam energiat tervetest rohelistest lehtedest, mistõttu on suurema saagi saamiseks oluline, et taime lehed oleksid võimalikult kaua rohelised. Amistar Gold`is olev strobiluriin stimuleerib taime füsioloogilisi protsesse, mistõttu on sel taimedele rohendav mõju. See suurendab saagikust isegi haiguste puudumisel, soodustades fotosünteesi ja pikendades vegetatsiooniperioodi keskmiselt kuni 2 nädalat (maksimaalse kulunormi kasutamisel).
 

Pikem vegetatsiooniperiood tähendab suuremat saaki ja rapsi puhul ka suuremat õlisisaldust seemnetes. Katsed on näidanud keskmiselt 3,2% suuremat õlisisaldust, seega annab Amistar® Gold kasutajale ka majandusliku eelise. Samuti parandab see taimede vastupidavust põuale ja vähendab lamandumise riski. Pikem vegetatsiooniperiood tähendab suuremat saaki ja rapsi puhul ka suuremat õlisisaldust seemnetes. Lai toimespekter erinevate haiguste vastu aitab saagipotentsiaali hoida:


 ValgemädanikFomoosKuivlaiksus*JahukasteTsülindrosporioos
Mõju◯◯◯(◯)◯◯◯◯◯◯◯◯◯◯◯

    ◯◯   keskmine mõju      ◯◯◯ hea mõju      ◯◯◯◯ väga hea mõju


 

Lubatud kasutada õitsemise ajal

Fungitsiidi AMISTAR GOLD`i on lubatud kasutada taimede õitsemise ajal. Pritsimistööd tuleb teha hommiku- ja õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate lendlus pole alanud või on lõppenud (kell 22:00 – 05:00.

 

Lihtne kasutada, hea segupartner

AMISTAR GOLD`i parim kasutusaeg on kohe õitsemise alguses. Nii tagate pikaajalise kaitse nii valgemädaniku, kui ka teiste oluliste rapsi haiguste vastu. Toode on hästi segatav teiste taimekaitsevahenditega ning sobib ajastamise ja toime mõttes väga hästi kokku näiteks insektitsiidiga Evure. Alloleval skeemil on ära toodud mõlema toote kasutamise ajavahemikud (toote kohta saate täiendavat infot, kui klikite logol).AMISTAR GOLD`i on lubatud kasutada taimede õitsemise ajal. 


 Kliki siia, et näha tootekirjeldust Kliki siia, et näha tootekirjeldust Kliki siia, et näha tootekirjeldust

KultuurKulunormPritsimiskordiPritsimise aeg
Taliraps (kevadel)1,0 l/ha1Kasvufaas 60-69, 
õitsemise algusest
kuni
õitsemise lõpuni 
Suviraps0,75 l/ha1


Loe Amistar Gold`i kohta lähemalt

 

 

 


Amistar Gold - Wirkungsspektrum im Raps

SchaderregerWirkung
Sclerotinia+++(+)
Phoma lingam+++
Botrytis cinerea*+++
Alternaria sp.*++++
Cylindrosporium*++

Wirkungseinstufung:
++++ = sehr gut, +++ = gut, ++ = Nebenwirkung, + = geringe/keine Wirkung

*Nach eigenen Erfahrungen


 

Amistar Gold menu