Zetrola - kindel mõju kõrrelistele, kindel kasvupind rapsile
Umbrohutõrjevahendi Zetrola kasutamise eelised
TÕESTATUD EFEKTIIVSUS
KIIRE MÕJU
TUGEV TOIME
KAHESUUNALINE JAOTUMINE
LIHTNE KASUTADA
Zetrola toimeaine on kaua turul olnud ja selle toime paljude aastate jooksul tootmispõldudel tõestatud.
Toimeaine eriti kiire imendumine umbrohtudesse, kiire mõju ja vihmakindlus.
Tugevam bioloogiline mõju toimeaine ühiku kohta võrreldes teiste toimeainetega.
Toimeaine liigub taimes nii tõsuvate kui langevate vooludega, mistõttu mõjub see tervele umbrohutaimele.
Kultuurile ohutu herbitsiid, millel puudub mõju järelkultuuridele ning mis on paindlik segupartner paagisegus.
Kasutamine
Zetrola sobib kasutamiseks kogu kultuuri kasvuperioodi vältel, sõltumata selle kasvufaasist. Mõju järelkultuuridele puudub. Parima tõrjeaja määrab umbrohtude kasvufaas. Üheidulehelised umbrohud on kõige tundlikumad enne võrsumise algust, hiljem tuleb suurendada kulunormi. Soovitatav kulunorm on 0,8 l/ha. Mitmeaastased üheidulehelised umbrohud (orashein) hävivad paremini 4-6 pärislehe staadiumis, soovitatav kulunorm on 1,0-1,5 l/ha.
Zetrola on rapsile ohutu, seetõttu saab seda kasutada sõltumatult kultuuri kasvufaasist. Mõju järelkultuuridele puudub. Eriti hea tõrjeefektiivsus saavutatakse, kui kõrrelised umbrohud on 2-4 lehe faasis ja kasvavad aktiivselt, ilm on soe (temperatuur üle 10°C), õhuniiskus suhteliselt kõrge. Kuid kuna Zetrolal on tugev toime, on see efektiivne ka madalamatel temperatuuridel ja sobilik kasutamiseks nii kevadel kui sügisel, pika perioodi jooksul. Jahedatel ilmadel on toime veidi aeglasem, kuid samaväärselt tõhus. Zetrola sisaldab pindaktiivseid aineid, seetõttu lahuse valmistamisel teisi pindaktiivseid aineid kasutada ei ole vaja. Tund aega peale pritsimist on toode vihmakindel.
Zetrola imendub umbrohtudesse nii lehtede kui idujuurte kaudu
Toimespekter
Kuna rapsi kasvatatakse viljavahelduses tihti teravilja järel, on oluline tõrjuda esmajärjekorras teravilja varist - Zetrola mõjub kõikidele Eestis kasvatatavatele teraviljadele (nisu, oder, rukis, tritikale). Teravilja varist esineb kuni 95% põldudest, kus teravilja eelneval aastal on kasvatatud, olles eriti suureks probleemiks otsekülvipõldudel. See konkureerib rapsiga valguse, toitainete ning vee pärast, limiteerides rapsi saagipotentsiaali. Seetõttu on tähtis varis varakult tõrjuda.
Problemaatiliseim kõrreline umbrohi talirapsis on orashein, kuid Zetrola tõrjub edukalt ka teisi kõrrelisi umbrohtusid nagu tuulekaer, aasnurmikas, põld-rebasesaba, rukki-kastehein, lusted jne. Tootel on kiire mõju - umbrohtude kasv peatud juba 1-2 päeva peale pritsimist.
Segamine
Herbitsiid Zetrola on paindlik segupartner, mistõttu saate taimekaitsetöid teostada optimaalselt, tööjõukulusid ja aega kokku hoides. Segamissoovitused:
✔ Zetrolat saab segada enamlevinud insektitsiidide ja fungitsiididega; ✔ Zetrolat saab segada paljude leheväetistega, sealhulgas B, Mg ja S sisaldavate toodetega; ✔ Ei tohi segada laialeheliste umbrohtude tõrjeks mõeldud toodetega; ✔ Jätke Zetrola ja teiste harbitsiidide pritsimise vahele jätta 5 päevane intervall;